Spausdinti

Vardiniai skaitmeniniai sertifikatai

Kauno technologijos universiteto darbuotojai ir studentai gali užsisakyti vardinius skaitmeninius sertifikatus. Vardinis skaitmeninis sertifikatas yra priemonė, kurios pagalba įdentifikuojamas asmuo ir užtikrinama, kad skaitmeniškai pasirašyta informacija nebuvo pakeista.

Sertifikatų užsakymo tvarka

1. Asmens tapatybės patikra

Asmuo, norintis gauti vardinį sertifikatą, turi praeiti tapatybės patikros procedūrą, kurios metu tikrinama:

• Ar asmens tapatybės duomenys sutampa su jo skaitmeninėje tapatybėje nurodytais duomenimis
  • Ar asmuo turi prieigą prie paskyros susietos su jo skaitmenine tapatybe

Kauno technologijos universiteto naudotojų asmens tapatybės patikros vieta: Studentų g. 48a-101, Kaunas

Patikrai gali būti pateikiamas vienas iš šių dokumentų:

• Pasas
  • Asmens tapatybės kortelė
  • Naujo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimas (išduodamas nuo 2005 m. lapkričio 1d.)

Patikrinimo metu pagal skaitmeninės tapatybės duomenis el. paštu išsiunčiama žinutė. Prieiga prie paskyros susietos su skaitmenine tapatybe patvirtinama, kai asmuo nueina į laiške nurodytą svetainę, prisijungia ir paspaudžia mygtuką "Tvirtinu".

Atlikęs šiuos veiksmus asmuo gali savarankiškai užsisakyti vardinius skaitmeninius sertifikatus.

2. Sertifikato užsakymas

Vardiniai sertifikatai užsakomi DigiCert svetainėje https://www.digicert.com/sso

Prisijungus prie DigiCert svetainės, "IDP Selection"  lauke nurodykite "Kauno technologijos universitetas" ir paspaudus mygtuką  "Start single sign-on"  gausite  KTU vieningo prisijungimo sistemos langą. Ivedus savo KTU tinklo naudotojo vardą ir slaptažodį,  prisijungsite prie DigiCert portalo, kur galėsite užsisakyti vardinį sertifikatą. Sertifikato užsakymo lango Product:  lauke pasirinkite reikšmę  Premium ir paspauskite mygtuką "Request Sertificate". Po kurio laiko gausite pranešimą, kad sertifikatas išduotas. Sertifikatas bus įrašytas į naršyklės, kurią naudojate, raktų saugyklą. Jei naudojate Internet Explorer ar Crome naršyklę automatiškai sertifikatas bus įdiegtas ir į Microsoft raktų saugyklą.

3. Sertifikatų naudojimas

• El. laiškų pasirašymas ir šifravimas, dokumentų pasirašymas, autentifikacija

4. Kontaktiniai duomenys kilus klausimams

KTU vardinių sertifikatų paslaugos administratorius